»

V priebehu týždňa som sa vybral na 20 hodinovú výpravičku. Nakoľko sa jednalo iba o jednu noc a doobedie zobral som len to naozaj nutné. Mal som chuť hlavne oddychovať a veril som že mi náladu spríjemní aj hádam dáky ten súboj. V sušiarni som svoju Soul Bag Bait tašku naložil 5kg Robin Red Fish CSPB v priemeroch 24, 20, 18 vysušené na kameň. Lokalitu som si zvolil ako inak zväzovú vodu v mojom okolí. Vedel som že kapry sú na tejto štrkovke tento rok trošku viac opatrné a že bude treba spraviť možno aj zopár úprav mojich bežných montáží. Vzal som si udice, do tašky som prihodil zopár klipov, duble rig box som naplnil novými montážami z Mantisu 25lbs ktoré ukončovali RSH2000ky, 15 olov s vahou 150g keby náhodou brali.

Dorazil som k zväzovej vode na ktorej poznám 4 miesta.

Do kýblika som si miesto dipu nalial vodu z jazera a nechal svoje CSPB sušienky pekne vymäknúť nech sú čo najviac nenápadné. Na každú udicu putovalo cca 15-20guličiek.

Lov som začal o 19:00 večer a ukončil na druhý deň o 15:00. Prvého kapra som zdolal o 21:00 a posledný záber s poradovým číslom 10 som dostal o 11:45. Poslednú šancu som síce vďaka starej bójke nedokázal premeniť ale prvých 9 záberov áno. 5 kaprov sa pohybovalo vo váhe od 4kg do 6,5kg a po nich nasledoval odhadom 9kg lisec a zvážené kapry s váhou 10,30kg, 10,80kg a krásny lisec s váhou 15,70. Čo ma prekvapilo, že na tomto jazere je všeobecne minimum väčších liscov a mne sa dvoch krásnych podarilo chytiť za pár hodín, pritom obvykle chytím dvoch krajších za rok. Buď to bolo šťastie, alebo to že tu roky chytám len na smrady a nikdy nie na sladké boilies??? Sám neviem ale nabudúce určite znovu vyskúšam sladké, či to bola naozaj iba náhoda....

 

Ivan.OTFjOGY5Nz