»

Chvíľku slnko chvíľu dážď, chvíľku 30stupňov chvíľku 15stupnov, hodinu vietor ako blázon a chvíľku zasa bezvetrie.

V takomto duchu sa niesla moja nedávna víkendová výprava.

Vo štvrtok som sa vybral na miesto a nakŕmil cca 4kg boilies No.12Robin Red Fish CSPB rôzneho priemeru.

V piatok som sa za vytrvalého dažďa vybral na zakŕmené miesto.

Podvečer až sa počasie umúdrilo som nahodil.

Po 15tich minútach lovu som zdolal prvého 10kg kapra na CSPB a hodinu na to som o ďalšieho slušného kapra prišiel neďaleko brehu vďaka vlastnej chybe.

Ryba bola síce aktívna ale asi mi chýbala troška potrebného šťastia na to aby som dostal na breh niektorého z miestnych obrov. Navzdory vrtkavému počasiu ktoré mi naozaj dalo zabrať som nakoniec do nedeľného obeda zdolal 6rýb s váhou 8,50kg, 9,30kg, 10,20kg, 10,80kg, 11,40kg, 11,90kg. Chýbala tomu čerešnička na torte ale váhový priemer rýb bol nakoniec navzdory počasiu a všetkému čo ma postretlo naozaj slušný. Všetky ryby sa nechali nahovoriť na boilies Robin Red Fish CSPB 21mm a No.12 21mm. Montáž pozostávala z nezničiteľného a neotupiteľného háčiku Soul RSH 1000 doplneného o Easy Fit Line Alinger clear červa ktorého trošku pri hlavičke skracujem.

Osvedčenú šnúrku Soul Easy Stiff Camo 25lbs nesťahujem ale nechávam ju celú potiahnutú a zostavu ukončuje záveska na olovo Soul Click-In Lineclip. Konečne niekto vymyslel závesku ktorá vydrží aj ten najsilnejší náhod s veľkým olovom a netreba ju zaisťovať žiadnou zarážkou, proste ju nasuniete na obratlík a je na pevno...

 N2Y2NGVi