»

Po dlhšej dobe plánovania prišiel čas na zmenu.

Náš každoročne vyhradený čas na lov kaprov vo francúzsku sme sa tento rok rozhodli stráviť na dnes známom jazere Lac de Madine.

Po príchode nás ovalilo až  mrazivé počasie ktoré panovalo na jazere.

Slnko vykuklo spoza mrakov iba výnimočne a dážď striedal vietor.

Zhruba tretí večer sa nad jazerom stretli dve mohutne búrky ktoré rozmetali dodov bivak obe lode a vytopili nás jak žltuté opice.

Nakoľo sme väčšinu lovných miest mali vo vzdialenosti cca 500-600metov bolo často krát skoro nemožné. Všetko bolo sťažené hlavne komplikovaným rybárskym poriadkom, nočná zóna, denná zóna a čerešnička na torte bolo zahájenie vláčkarskej sezóny.

Prekvapením pre mňa bola nočná kontrola nakoľko bol zákaz chytania v noci.

Tato kontrola pripomínala skôr raziu kukláčov kedy z auta bleskovo vyskočilo o jednej v noci šesť policajtov so svetlami nastala brutálna kontrola prútov, člnov, rybárskych povolení atď...

Obstáli sme a tak som sa celkom tešil že je toto jazero naozaj bezpečné lebo toto som ešte nikde nevidel.

Netrvalo to ale dlho veci sme nahádzali do auta a prívesného vozíka a rozhodli sme sa vyskúšať šťastie v inej zóne jazera. Pred presunom sme debatovali s priateľmi z Čiech.

Padlo rozhodnutie skúsiť šťastie v dennej zóne a večer sa vrátiť ku autám. Autá zostali na frekventovanom a bezpečnom mieste z nášho pohľadu. Ráno sme vyrazili v ústrety novému dobrodružstvu s rýchlim koncom. Jeden z chalanov totiž zabudol svoje povolenie v aute a tak sa vybral do auta svoje povolenie vziať. O chvíľku na to mi zvoní telefón s otázkou či mám už zbalené veci? Pýtam sa prečo. Odpoveď znie: ukradli vám príves a nám rozmlátili a totálne vybielili auto. Zostal som nechápavo pozerať okolo seba vravím to Dodovi a ešte chvíľku si vravíme že to bude žart. Lenže o par minút zisťujem že to žart nebol. A celková škoda ak by som teraz vymenoval všetko čo nám bolo odcudzené tak by to bolo na jednu A4.

Preto použijem iba čísla. Naša škoda okolo 6000€, škoda chalanov ktorý sa vracali domov iba v termo prádle 14000 až 15 000€. Čo je zaujímavé, zmizla iba rybárska výbava a to aj veci ako vankúše či boilies,  nikto si neprezrel priehradku spolujazdca,  dokonca nezobral ani navigáciu prilepenú na okne a podobne. Ciel zlodejov bola iba rybárska výbava. Dokonca ich ani nezaujímala malá taška v ktorej boli peniaze račej si vzali dáždnik, neuveriteľné ale skutočné.

Po príchode na policajnú stanicu kde nikto ostatne ako všade v týchto končinách nevie inak ako francúzsky nám bolo povedané že kriminalita vzrástla na tomto jazere 300násobne za psledné 3roky. Čo k tomu dodať, spomienkou na túto výpravu sú povolenia, jedno za 180,00€ a dvaja 17kg lisáčikovia ktorých sa nám podarilo zdolať za tých naozaj iba zopár dní.

 

Michal Ivan a Dodo PolakNzhkMGRjZ