»
Lac de Cassien

Po dlhšej pauze sme spolu s Dodom naložili šarkana a vyrazili smerom Lac de Cassien. Termín bol určený na začiatok apríla. Dva roky nazad sme si práve v tomto čase skvelo zachytali, nakoľko ryby boli vyplávané zo západného ramena.

Po príchode sme sa usadili na našom obľúbenom mieste v južnom ramene, všetko bolo ideálne.

Boli sme rozhodnutý zúročiť skúsenosti ktoré sme na tomto mieste nazbierali za posledné dve výpravy.

Pekné počasie, bivaky boli v tieni, voda na najvyššej možnej úrovni.

Našil som brusinku Robin Red Fish 24mm. O 20 minút som zdolával prvého 12kg cassienského riadkača. Dve hodiny na to brusinka znovu boduje, no rybu sme nakoniec do lode nedostali. Všetko pokračovalo na druhý deň kedy cez deň prišli dve jazdy na dve brusinky 18mm Robin Red Fish plus Bloody Mary Bait Dip CSBP z ktorého sme jeden premenili. Cítil som sa ako v rozprávke ale... Po pár dňoch sme však zistili že v našom okolí je iba zopár kaprov ktoré sa do západného ramena nešli venovať milostným radovánkam a že ryby ešte stále nevyplávali. Každé miesto a stratégia fungovala tak maximálne 12hodín. Ak neprišiel záber rýchlo, tak už neprišiel vôbec alebo až po troch či štyroch dňoch kŕmenia na tom istom mieste.

Niekoľko dní pred odchodom sme však zabodovali, nakoľko sme zmenili stratégiu a maximálne maskovanie našej montáže pomocou rákosia prinieslo očakávané ovocie. Aby som Vás uviedol do obrazu. Zopár kaprov v okolí totiž neplávalo alebo aspoň neprijímalo potravu na voľnej vode. Jediné miesto ktoré dokázalo vyprodukovať záber bol zatopený hustý rákos a kriaky všade popri brehu a aj to je dôvod prečo sme o niekoľko kaprov prišli. Nakoľko výbavou našej lode boli v týchto rákosoch miesto podberáku nožnice na strihanie krovín, potápačské okuliare a brodiace nohavice.

Najlepšie si s kaprami utekajúcimi cez rákos vedel poradiť háčik Soul Hook FT 4500 č.6 a Soul Hook FT 4000 č.4. Ťažké olovo sme zachytávali do klasického závesu Soul Click-In Leadclip a pre lepšiu chytaciu schopnosť našich háčikov sme často využívali už dobre odskúšané červíčky Soul Easy Fit Line Aligner - Natural Camo. Možno to tak malo byť že sa nám väčšieho kapra ako 15kg tento krát nepodarilo dostať na breh. Nuž dorazili sme príliš skoro ale nevadí, už dnes viem že čoskoro si dám s Cassienom odvetu.

 

 

Michal Ivan & Michal PolákYjZkN