»
26.04.2011

Pomaličky sa blížilo niekoľko dní sviatkov ktoré malo sprevádzať horúce a ustálené počasie. Plán kedy a kam vyraziť sme si s Dodom stanovili už týždeň vopred. Po dlhej zime nastal čas aby naše schopnosti preverili riečny bojovníci.

Zvolené miesto sme si pripravovali dva dni vopred. Vsadili sme na dva druhy boilies. Prvá bola klasika, Robin Red Fish plus aróma CSBP v priemere 18 a 21 milimetrov, bohato preliate Robin OilomCSL-kom niekoľko dní vopred. Druhou chytačkou bola Mirova veľká novinka, ktorá sa po krátkej dobe testovania javí ako špičkový chytač kaprov v naozaj ťažkých podmienkach a tým bolo boilies Big food priemer 18 a 21 milimetrov.

Môj lov sa mal začať v piatok včasne ráno zatiaľ čo Dodo vyrážal k vode plný očakávania už vo štvrtok po obede s tým že dá kaprom pekne napapať a pripraví všetko potrebné pre lov. Keď mi však už dve hodiny od vyvezenia prútov hlási prvé dva kapry z ktorých ten väčší mal cez 11kg a tri hodiny na to hlási 15,40kg, nebolo nad čím rozmýšľať a letel som za ním.

Po zdokumentovaní staviam bivak. Dodo zdoláva ešte jedného malého kapra a o 21:00 sťahujeme prúty. Nasledujúceho tri a pol dňa sa nieslo v duchu skutočne skvelej aprílovej rybačky. Podarilo sa nám zdolať okolo 20-25kaprov z ktorých najväčšie vážili 8,5-8,70-9,50- 9,50-10,10-10,50-11,05-13,00-15,40kg.

Do toho by som ešte dodal že sme vytiahli dve montáže s ohnutým háčikom L. Niekoľko záberov sa nám nepodarilo premeniť, zaujímavé tak isto bolo že sa záber od kapra iba výnimočne prejavoval ako jazda. Intenzitu záberov sme držali na vysokej úrovni vďaka neustálemu dokrmovaniu v slušných dávkach. Ako bonus ma tretí deň chytania poštípala do lýtka včela a Dodovi sa podarilo zapichnúť si do ramena na fest Fox eSSCečko J a to bola aj bodka za našou výpravou.

MišoMzUxNDgzNz